Wikibiopedia

 

Gary Abraham

Gary Abraham (ur. 22 stycznia 1959 w Southampton) - brytyjski pływak. Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 r. wygrał brązowy medal 4 razy 100-metrową eskadrą brytyjską.

Kariera

Gary Abraham pływał do Southampton Swimming Club. W trakcie studiów na University of Miami rozpoczął pracę dla ich drużyny sportowej.

Gary Abraham wziął udział w Mistrzostwach Świata w Cali w 1975 roku. Pomieszczenie ponad 100 metrów pleców oraz 18 września 2005 r. Pomieszczenie ponad 200 metrów pleców. Na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku Gary Abraham dotarł do 22. Miejsce w 100-metrowym pływaniu. W sezonie tancerskim Abraham był wykorzystywany tylko w przedbiegu, podczas finału sztafeta wraz z Jamesem Carterem pływała na czwartym miejscu.Dwa lata później w sierpniu 1978 r. odbyła się najpierw Commonwealth Games w Edmonton w 1978 r. Zajął tam ponad 200 metrów pleców i ponad 100 metrów motyla. Zdobył ponad 100 metrów medal srebrny za australijskim Glenn Patching. Angielska eskadra z Garym Abrahamem, Duncanem Goodhewem, Johnem Millsem i Martinem Smithem zabiła srebrny medal za sezonem kanadyjskim. Tydzień po ukończeniu gry Commonwealth Games w Berlinie Zachodnim rozpoczęły się mistrzostwa świata w pływaniu w 1978 roku. Jako dziesiąta osoba, Abraham ominął finał ponad 100 metrów i zajął dwunaste miejsce. Pomieszczenie ponad 200 metrów pleców. Wielkiej Brytanii w tej samej pozycji co w Edmonton, w Wielkiej Brytanii, wygrał brąz za sezonami ze Stanów Zjednoczonych i z Republiki Federalnej Niemiec.W 1980 roku w Moskwie Abraham trzykrotnie doszedł do finału. Najpierw zajął ósme miejsce ponad 100 metrów pleców. W finale pobił ponad 100 metrów motyla, podczas gdy David Lowe, jako Neunter, ominął finał. Wielkiej Brytanii z Garym Abrahamem, Duncanem Goodhewem, Davidem Lowem i Martinem Smithem wygrał brązowy medal za Australijczykami i sezonem radzieckim.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności