Wikibiopedia

 

David Adam (duchowny)

David Adam (ur. 18 października 1936 r. w Alnwick, Northumberland; zm. 24 stycznia 2020 r.) był brytyjskim duchownym anglikańskim i pisarzem.

Życie

David Adam opuścił szkołę w wieku 15 lat i pracował w lokalnej kopalni węgla. Po trzech latach postanowił przygotować się do posługi w Kościele Anglii i udał się do Church College of the Society of the Sacred Mission (SSM) w Kelham, niedaleko Newark-on-Trent. Po ordynacji przez ponad 20 lat był wikariuszem połączonej parafii Danby-Castleton-Commondale w Parku Narodowym North York Moors w North Yorkshire. Tutaj zaczął dogłębnie studiować duchowość celtycką i komponować modlitwy w tej tradycji. Następnie spędził 13 lat jako proboszcz na Holy Island (Lindisfarne), gdzie opiekował się tysiącami pielgrzymów i innych odwiedzających. W 1989 roku został mianowany kanonikiem York Minster. Na emeryturze mieszkał na wybrzeżu w pobliżu Lindisfarne.

Jego pierwsza książka z modlitwami, The Edge of Glory: Prayers in the Celtic Tradition, została opublikowana w 1985 roku i stała się natychmiastowym bestsellerem. Adam napisał wiele książek z modlitwami, rozważaniami i medytacjami, które były bardzo popularne w Wielkiej Brytanii.

Dzieła

The Cry of the Deer: Meditations on the hymn of St Patrick known as The Deer's Cry.German: Segen: über mir, vor mir, unter mir: Gebetserfahrungen aus dem Irischen Segen. Tłumaczenie z angielskiego Cornelius Schwöbel, Konstanz: Christliche Verlags-Anstalt 1993 ISBN 978-3-7673-7503-1

Nowe wydanie pod tytułem: Der Gott, der uns umgibt: Żyjąc z mocy irlandzkiej duchowości. Tłumaczenie z języka angielskiego: Cornelius Schwöbel, Neukirchen-Vluyn: Aussaat 2010 ISBN 978-3-7615-5765-5A Desert in the Ocean: Meditations based on St Brendan's Prayer on the Mountain - God's call to adventurous living.

The Eye of the Eagle: Medytacje nad hymnem Be Thou My Vision.

Krawędź chwały: Zbiór współczesnych modlitw w tradycji celtyckiej

Płomień w moim sercu: Życie świętego Aidana

Ogień Północy: Życie świętego Cuthberta

Na orlich skrzydłach: Życie św. Chada

Otwarta brama: modlitwy w stylu celtyckim dla duchowego wzrostu

Droga życia: Refleksje na temat poszukiwania i tęsknoty

Rytm życia: poranne, południowe, wieczorne i nocne liturgie na każdy dzień tygodnia. Londyn: Towarzystwo Krzewienia Wiedzy Chrześcijańskiej

Przypływy i odpływy: Kolejny zbiór współczesnych modlitw w tradycji celtyckiej

Walking the Edges: Życie w obecności Boga.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności