Wikibiopedia

 

Blake Aldridge

Blake Aldridge (ur. 4 sierpnia 1982 r. w Londynie) jest brytyjskim nurkiem wodnym i klifowym. W nurkowaniu wodnym rywalizuje w nurkowaniu na wysokość 10 metrów. Jest byłym partnerem Toma Daleya w pływaniu synchronicznym.

Aldridge brał udział w Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie. Razem z Daleyem zajął ósme miejsce w zawodach synchronicznych na 10 metrów. Doprowadziło to do sporu między nim a Daleyem. Podczas gdy Aldridge był zirytowany szumem medialnym wokół Daleya, Daley narzekał, że Aldridge rozmawiał przez telefon między skokami. Po tym, jak Aldridge brał udział w bójce w nocnym klubie w 2009 roku i doznał tak poważnych obrażeń, że nie był w stanie wziąć udziału w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, ojciec Toma Daleya zażądał nowego partnera dla swojego syna. Od tego czasu duet nie skakał razem. Aldridge przyciągnął również uwagę skandalami w późniejszym okresie, ale teraz stara się sumiennie skoncentrować na nurkowaniu w wodzie i zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich 2012 w swoim rodzinnym mieście. Najlepszym indywidualnym wynikiem Aldridge'a jest ósme miejsce w 10-metrowym skoku wzwyż na Mistrzostwach Europy 2009 w Turynie.

Aldridge został mistrzem świata juniorów w 1999 roku. Jest wielokrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii. W 2010 roku został mistrzem Europy w cliff divingu.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności