Wikibiopedia

 

Antymos Apostolis

Antymos Apostolis (ur. 25 września 1954 jako Anthimos Apostolis w Siemianowicach Śląskich) - polski gitarzysta bluesowy i fusion greckiego pochodzenia.

W 1971 roku był członkiem-założycielem zespołu rockowego SBB, z którym występował również na międzynarodowych koncertach i festiwalach oraz towarzyszył legendzie polskiego rocka Czesławowi Niemenowi. Po rozwiązaniu SBB współpracował z grupami Dżem i Krzak (album Ściepka, 1981). W połowie lat 80. opuścił Polskę i wyemigrował do Grecji. Pracował tam jako muzyk studyjny, nagrywając z Vangelisem Katsoulisem oraz współpracując z Giorgosem Dalarasem i Papadopoulosem Thimiosem. Regularnie wracał do Polski i nagrał kilka albumów z muzykiem jazzowym Tomaszem Stańko: C.O.C.X., Lady Go, Peyotl - Witkacy, a także Kameleon. Debiutancki album pod własnym nazwiskiem nagrał w 1994 roku w Nowym Jorku.

Obecnie ponownie występuje z ponownie sformowanym zespołem SBB, ma trio jazzowe w Grecji pod nazwą TRIAS oraz trio jazzowe Apostolis Anthimos Trio w Polsce.

Noty dyskograficzne

Days We Can't Forget (1994, z Gilem Goldsteinem, Jimem Beardem, Matthew Garrisonem i Paulem Wertico)

Theatro (1999 / 2014 reedycja z 2 dodatkowymi utworami studyjnymi)

Back to the North (2006, z Paulem Wertico i Marcinem Pospieszalskim)

Miniatury (2008, z Robertem Szewczugą)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności