Wikibiopedia

 

Adam Abeddou

Adam Abeddou (ur. 17 sierpnia 1996 r. w Arras) - algierski piłkarz, grający obecnie w klubie RC Lens B w lidze National 3.

Kariera

Abeddou rozpoczął swoją piłkarską edukację w Saint-Laurent-Blangy, na przedmieściach Arras, na południe od Lens, zanim przeniósł się do lokalnego klubu RC Lens w 2006 roku. Po trzech latach, latem 2009 roku, przeniósł się do młodzieżowej akademii FC Valenciennes, a kolejne cztery lata później do ES Wasquehal. Pozostał tam przez rok, po czym przeniósł się z powrotem do swojego miejsca urodzenia, FA Arras. Po raz pierwszy znalazł się w składzie pierwszej drużyny w sezonie 2014/15. W kolejnym sezonie rozegrał 14 meczów w czwartej lidze, ale nie strzelił gola. W sezonie 2016/17 zdobył swoją pierwszą i jedyną bramkę w sezonie w 13 meczach. W sezonie 2017/18 zaliczył jedenaście występów ligowych dla Arras.

Po tym, jak w nadchodzącym sezonie nie został jeszcze zarejestrowany, latem 2019 roku przeniósł się do piątoligowego klubu US Vimy. W swoim debiutanckim sezonie zagrał tam jedenaście razy, zdobywając jedną bramkę. W sezonie 2020/21 strzelił trzy gole w pięciu występach. W pierwszej połowie sezonu 2021/22 strzelił dziesięć bramek, w tym brace, i ustawił dwa gole, na co potrzebował tylko dziewięciu meczów, a następnie został podpisany przez klub drugiej ligi USL Dunkerque w styczniu 2022 roku. W dniu 5 lutego 2022 r. (dzień meczowy 23) zadebiutował w Ligue 2 po wejściu jako rezerwowy przeciwko Olympique Nîmes i przez resztę sezonu wystąpił jeszcze sześć razy w Dunkerque. Po spadku i dwóch kolejnych występach dla klubu, został wypożyczony do czwartoligowego US Boulogne w połowie grudnia 2022 roku do końca sezonu. Tam strzelił dwa gole i zapewnił dwie asysty w 14 meczach.

Latem 2023 roku Abeddou podpisał kontrakt z drugą drużyną klubu pierwszej ligi i uczestnika Ligi Mistrzów, swojego młodzieżowego klubu RC Lens.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności