Wikibiopedia

 

Pablo Caesar

The Caesar Twins (międzynarodowa nazwa: Caesar Twins, ur. 19 września 1980 r. w Bydgoszczy, Polska) to polski duet artystyczny składający się z identycznych bliźniaków Pierre'a i Pablo Caesar.

Biografia

Pierre i Pablo Caesar urodzili się 19 września 1980 r. w Bydgoszczy o godzinie 17:30 i 17:35. Bracia mają 164 cm wzrostu i mają tatuaże pumy na ramionach, Pablo po prawej i Pierre po lewej stronie, dzięki czemu uzupełniają się jak lustrzane odbicie, gdy stoją obok siebie.

Dzieciństwo i młodość

Bliźniacy Caesar spędzili dzieciństwo między halą sportową, szkołą i pokojami hotelowymi. Ich kariera akrobatów sportowych (mistrzów Europy i świata) uniemożliwiła im pozostanie w jednym miejscu przez dłuższy czas, nawet w młodym wieku.

W młodości bracia trenowali akrobatykę sportową i w wieku 17 lat zostali młodzieżowymi mistrzami świata.

W wieku 18 lat postanowili zamienić świat sportu na świat cyrku i teatru. W wieku 18 lat zaczęli występować w niemieckim cyrku i razem wspięli się po stromej ścieżce na światowe sceny.

Wypadek Pablo

W 2001 roku wypadek z udziałem młodszego Pablo przerwał karierę obu braci. Pablo stracił równowagę podczas występu na "Kole Śmierci" w cyrku i spadł z wysokości ośmiu metrów. Niektórzy z widzów założyli, że upadek ten był zainscenizowany, ale Pablo faktycznie doznał poważnych obrażeń. Oprócz kilku złamań, doznał stłuczenia mózgu i przez dwa tygodnie był w śpiączce farmakologicznej. W raporcie RTL (Die große Reportage) Pablo powiedział, że Pierre dał mu siłę, by wyzdrowieć w tym czasie. I rzeczywiście, wbrew przewidywaniom lekarzy, udało mu się odzyskać zdrowie i mobilność w ciągu następnych czterech miesięcy.

Powrót do zdrowia po wypadku

Przechwyceni i wspierani przez swojego przyjaciela Markusa Pabsta, stworzyli koncepcję nowego własnego show, którym chcieli wrócić na scenę po wypadku. Show "Caesar Twins" było mieszanką sztuki światła, artyzmu, klubowej atmosfery i cyrkowej magii, w której opowiedzieli historię swojego życia w pewnym stopniu z łobuzerskim urokiem, wielkimi umiejętnościami artystycznymi i wyrafinowanymi efektami świetlnymi i wideo.

"Bliźniacy Cezar" - jeszcze dojrzalsi, jeszcze lepsi - tytuł i podtytuł widowiska.

Spektakl był wystawiany w teatrach rozmaitości GOP i odniósł wielki sukces. Byli reprezentowani z tym przedstawieniem na Edinburgh Festival Fringe w latach 2004-2008.

Wyróżniali się spośród masy międzynarodowych artystów, ponieważ łączyli artystyczną perfekcję z podejściem do życia młodych ludzi w nowym tysiącleciu. Sami określają swój gatunek jako "acropop". Dzięki tego rodzaju sztuce ciała udało im się przemówić do nowej i młodej grupy docelowej i zainspirować ich do teatru różnorodności.

Nawet królowa Elżbieta II uhonorowała ich niezwykły talent, zapraszając ich do wzięcia udziału w 77. Royal Variety Performance, największym brytyjskim programie telewizyjnym.

Wystąpiła tam między innymi z Shirley Bassey, Sharon Osbourne, Ozzym Osbournem, Cliffem Richardem i Andreą Bocellim. Wraz z królową Elżbietą II zachwycili tego wieczoru 12 milionów telewidzów.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności