Wikibiopedia

 

Luna (polska piosenkarka)

Luna (prawdziwe imię i nazwisko Aleksandra Katarzyna "Ola" Wielgomas, urodzona 28 sierpnia 1999 roku w Warszawie) to polska piosenkarka, która będzie reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 w Malmö.

Kariera

Urodziła się 28 sierpnia 1999 roku w Warszawie. Zaczęła śpiewać w Chórze Dziecięcym Artos Teatru Wielkiego w wieku 11 lat. Występowała na scenie teatralnej w kilku operach i spektaklach. Uczyła się gry na skrzypcach w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim.

W latach 2015-2018 uczęszczała do liceum prawniczego i politologicznego. Swój pierwszy singiel Na wzgórzach niepokoju wydała w 2018 roku - w tym samym roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie wystąpiła na kilku festiwalach w Polsce.

W 2020 roku poznała kompozytora Michała "Foxa" Króla - współpraca zaowocowała piosenką Luna, która stanowi punkt zwrotny w jej artystycznej podróży. Jej singiel Zgaś został wydany 15 listopada 2020 roku i stał się ogromnym sukcesem w Polsce. Piosenka zawiera dźwięki z kosmosu wydane przez NASA.

W styczniu 2024 roku ukazała się jej piosenka Wieża, która została wybrana w wewnętrznej selekcji przez Telewizję Polską jako zgłoszenie do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności