Wikibiopedia

 

Cidimar Rodrigues da Silva

Cidimar Rodrigues da Silva (ur. 1 lipca 1984 r. w São Paulo), lepiej znany pod pseudonimem Cidimar, jest brazylijskim piłkarzem, który posiada również obywatelstwo niemieckie. Jest prawonożny i preferuje grę jako środkowy napastnik.

Kariera

Cidimar pochodzi z czołowego brazylijskiego klubu Internacional de Porto Alegre i ma za sobą kilka trudnych lat. Młody napastnik poruszał się między trzema klubami w latach 2004-2006, zanim wrócił do Internacionalu.

W styczniu 2007 roku Cidimar zgłosił się na przesłuchanie do niemieckiego klubu drugiej dywizji SpVgg Greuther Fürth i pojechał na obóz treningowy na Costa de la Luz. Ze względu na jego potencjał Koniczynki postanowiły podpisać go do końca sezonu z opcją klubu na przedłużenie kontraktu o kolejne dwa lata. Po swoim debiucie w drugiej lidze 11 lutego (dzień meczu 21) w wygranym 2-1 meczu z FC Erzgebirge Aue, Cidimar zdobył swoją pierwszą bramkę dla nowego klubu 18 marca (dzień meczu 26) w wygranym 3-0 meczu z Eintrachtem Braunschweig. W drugiej połowie sezonu 2006/07 Cidimar wystąpił łącznie w dwunastu spotkaniach i zdobył pięć bramek, choć z wyjątkiem gola przeciwko Karlsruher SC w ostatnim dniu meczu, był skuteczny jedynie jako zmiennik. Pod koniec sezonu klub skorzystał z opcji i Cidimar podpisał dwuletni kontrakt do 30 czerwca 2009 roku. W sezonie 2007/08 na początku nie był pierwszym wyborem nowego trenera Bruno Labbadii, ale po przezwyciężeniu chwilowej kontuzji zaliczył imponujący powrót, strzelając dwa gole w ostatnim dniu meczowym pierwszej połowy sezonu w zwycięstwie 4-1 u siebie nad TSG 1899 Hoffenheim. W sumie w swoim drugim sezonie w Niemczech Cidimar został wykorzystany 21 razy i zdobył cztery bramki. Mimo to w większości nie wyszedł poza rolę rezerwisty. Nie zmieniło się to w sezonie 2008/09 pod wodzą powracającego trenera Benno Möhlmanna, kiedy to Cidimar zaliczył tylko 13 występów w ciągu sezonu i zdobył tylko trzy bramki. W związku z tym jego kontrakt, który wygasał z końcem sezonu, nie został przedłużony.

Na początku września 2009 roku pozbawiony kontraktu Cidimar przeniósł się do ligowych rywali FSV Frankfurt, gdzie podpisał roczny kontrakt z opcją na kolejny sezon. Z dziesięcioma bramkami w sezonie 2009/10 odegrał znaczącą rolę w tym, że FSV nie spadło z ligi. Pod wodzą trenera Hansa-Jürgena Boysena, który zastąpił Tomasa Orala w październiku 2009 roku, FSV gra zazwyczaj tylko z jednym czołowym napastnikiem. Cidimar początkowo musiał na tej pozycji występować na zmianę z Matíasem Cenci, a w drugiej połowie sezonu z nowo podpisanym Saschą Möldersem z Essen. W sezonie 2010/11, po kilku występach od początku, był tylko “dziką kartą” dla strony Bornheim po tym, jak Mölders regularnie punktował w tej rundzie i był ustawiony jako napastnik od drugiej połowy rundy wstępnej. Wygasający po zakończeniu sezonu kontrakt Cidimara z FSV Frankfurt nie został przedłużony. W kolejnym sezonie Cidimar przeniósł się do ligowych rywali - Dynama Drezno, gdzie 8 sierpnia 2011 roku podpisał dwuletni kontrakt, ale do przerwy zimowej zaliczył tylko trzy występy dla awansującego klubu.

Dlatego po pół roku ponownie opuścił klub i przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do trzecioligowego klubu VfR Aalen, który podpisał z nim kontrakt na półtora roku do 30 czerwca 2013 roku. Zadebiutował dla klubu w 22. dniu meczowym 3. ligi, pierwszym po przerwie zimowej, w wygranym 3:1 u siebie meczu z Arminią Bielefeld, kiedy to został od razu wprowadzony do wyjściowej jedenastki przez trenera Ralpha Hasenhüttla i bezpośrednio zdobył swoją pierwszą trzecioligową bramkę, wyrównując w przerwie na 1-1. W trakcie drugiej połowy sezonu, na koniec którego wraz z zespołem awansował do 2. Bundesligi, wystąpił łącznie w 17 z 18 meczów drugiej rundy i zdobył trzy bramki.

Jego kontrakt z VfR Aalen, który wygasał w czerwcu 2014 roku, nie został przedłużony. Po tym jak Cidimar był początkowo bez klubu, klub trzeciej dywizji SG Sonnenhof Großaspach podpisał go na początku października 2014 roku po okresie próbnym do końca sezonu 2014/15. Po zaledwie trzech miesiącach, SG rozwiązało jednak kontrakt Cidimara w styczniu 2015 roku poprzez opcję kontraktową.Cidimar następnie dołączył do szwajcarskiego klubu drugiej dywizji FC Biel-Bienne, gdzie podpisał dwuipółletni kontrakt. W następnej drugiej połowie obecnego sezonu zdobył cztery bramki w 14 występach, w tym uderzenie z daleka z linii połowy boiska w wygranej 4-1 nad FC Winterthur w dniu meczu 20. Jednak po zmianie kierownictwa sportowego, połączonej z urealnieniem klubu, jego kontrakt został ponownie rozwiązany w październiku 2015 roku. Z powodu kontuzji odniesionej latem podczas pre-sezonu, a później z powodu poważnej choroby żony, Cidimar nie rozegrał do tego czasu żadnego meczu ligowego w nowym sezonie. Klub stwierdził, że wiek Cidimara - 31 lat - sprawił, że nie pasował on do nowej koncepcji klubu. Z powodu choroby żony, Cidimar zrobił sobie następnie przerwę od gry w piłkę do lata 2016 roku. Od tego czasu pozostaje bez klubu.

Sukcesy

Awans do 2. Bundesligi: 2012 z VfR Aalen

Pokrewne

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności