Wikibiopedia

 

Arindam Bhattacharya

Arindam Bhattacharya (ur. 20 maja 1989) - indyjski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Obecnie jest zakontraktowany w klubie Indian Super League Atlético de Kolkata ze stanu Bengal Zachodni.

Kariera

Klub

W wieku siedemnastu lat podpisał swój pierwszy kontrakt z klubem I-League - Churchill Brothers SC. Przebywał tam co najmniej do lata 2011 roku, według innych źródeł do lata 2012 roku, kiedy to przeniósł się do Mohun Bagan AC. W każdym razie, od 2014 roku śledził swój pierwszy z łącznie trzech stintów w FC Pune City, piłkarskiej franczyzie z Pune, miasta w indyjskim stanie Maharashtra. Tam zaliczył dziesięć występów w wyjściowym składzie i jedno zastępstwo, co ostatecznie przełożyło się na łącznie 940 minut akcji.Na sezon 2015 przeniósł się do Bharat F.C., również z siedzibą w Pune.Mimo ogromnych inwestycji ze strony właściciela Bharat Forge, sezon zakończył na ostatnim miejscu. W związku z porażką sportową i innymi przyczynami inwestor stracił wówczas zainteresowanie pojazdem, po czym All India Football Federation (AIFF) nie wydała licencji na I-League na kolejny sezon, gdyż w wyznaczonym terminie nie zostały spełnione kluczowe wymagania finansowe i personalne. Bhattacharya następnie przeniósł się z powrotem do Pune City w Indian Super League po rozegraniu 17 pełnych meczów lub 1 530 minut dla Bharat F.C. W swoim drugim sezonie w klubie, jego czas gry został zmniejszony do około jednej trzeciej lub czterech występów na pełnym dystansie (360 minut). Ponadto w dziewięciu meczach zasiadał na ławce rezerwowych. Później nastąpił kolejny wyjazd do I-League, tym razem do Sporting Goa, gdzie spędził na boisku cztery razy więcej czasu: 16 meczów po 90 minut (łącznie 1440 minut). Dla porównania, potem spędził dość spokojny sezon w swoim trzecim stintu z Pune City, gdzie obecnie dwanaście razy znalazł się na ławce i jeszcze tylko raz - ale wtedy przez cały czas trwania meczu - na boisku. Następnie ponownie odwrócił się od Indian Super League, by grać dla Bengaluru FC w I-League. W sezonie 2017 sześć razy znalazł się w wyjściowym składzie (z jednym zastępstwem), a w 13 meczach był na ławce rezerwowych, co dało 501 minut na boisku.W sezonie 2017/2018 trafił do piłkarskiej franczyzy Mumbai City FC, a następnie Atlético de Kolkata (ATK).

Drużyna narodowa

Bhattacharya startował z reprezentacją Indii w 2009 roku w Mistrzostwach Azji Południowej w piłce nożnej. W ósmej edycji tych rozgrywek drużyna dotarła do finału, w którym Indie pokonały Malediwy 3-1 w rzutach karnych. Bhattacharya uratował dwa karne.Z powodu kontuzji musiał odpuścić udział w Pucharze Azji w 2011 roku.

Inne

W styczniu 2011 roku Bhattacharya został na krótko aresztowany, ale po kilku godzinach zwolniony za kaucją za rzekome pobicie policjanta drogowego. Powiedział mediom, że jego zadaniem jest gra w piłkę nożną - nie walka z policją. Nie mógł zrozumieć zarzutów i uznał je za sfabrykowane. Mimo to wkrótce potem został skazany przez sąd na jeden dzień pozbawienia wolności.

Sukcesy

Puchar SAFF: Zwycięzca 2009

Pokrewne

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności