Wikibiopedia

 

Alípio Duarte Brandão

Alípio Duarte Brandão (ur. 7 czerwca 1992 w Brasílii, Brazylia) - brazylijski piłkarz.

Kariera

Lata młodzieńcze

Alípio wyjechał z Brazylii jako 14-letnia sierota do Portugalii. Tam zamieszkał ze swoim opiekunem prawnym Helberem Damião, który jest współwłaścicielem tamtejszej szkółki piłkarskiej o nazwie Two Touches. Władzę decyzyjną nad nim przekazał w trzech równych częściach Helberowi Damião, portugalskiemu klubowi Rio Ave i swojemu rodzimemu brazylijskiemu SC Internacional.

Kariera klubowa

W listopadzie 2008 roku Alípio przeniósł się z Rio Ave do Realu Madryt za około 550 tysięcy euro, lub 3 miliony euro według innych źródeł. W swoim debiucie dla Realu Madryt C zdobył dwie bramki i od razu został polecony do drużyny Real Madryt Castilla. Pierwszy raz wystąpił dla nich 15 lutego 2009 roku przeciwko Águilas CF.

Został zmieniony za Miguela Palanca w 87. minucie i w ciągu dziesięciu minut, które spędził na boisku, zachwycił tłum i swoich trenerów. Alípio był wtedy również uprawniony do gry dla Realu Madryt C.

Inne

Ma takiego samego doradcę jak portugalski internacjonał Cristiano Ronaldo. Jego pseudonim to Little Ronaldo (“Mały Ronaldo”) po bohaterze Mistrzostw Świata z 2002 roku, Ronaldo.

Pokrewne

Carlos Alberto Souto Pinheiro Júnior

Alison Wágner Lira Ferreira

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności